İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

İşveren Rapor girişi nasıl yapılır?

İlk önce www.sgk.gov.tr giriyoruz ve ilk önce E-SGK bölümüne daha sonra da Çalışmadığına dair bildirim girişi bölümünü tıklıyoruz.

Ardından karşımıza gelen ekranda, her zaman kullandığımız işveren kullanıcı kodu ve şifremizi kullanarak sisteme giriş yapıyoruz.

 

rapor1 - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

İşveren rapor girişi

 
Sisteme giriş yaptıktan sonra tüm işlemlerimizi yukarıdaki ekran görüntüsünde de belirttiğimiz gibi Elektronik çalışmadığına dair bildirim işlemleri menüsünden yapıyoruz. Manuel işlemler için ise, manuel çalışmadığına dair bildirim işlemleri bölümünü kullanıyoruz. Bknzİşveren rapor girişi ( Manuel )
işveren rapor girişi 1 - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

işveren rapor girişi

İlgili işçinin T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra, vaka bölümünden raporun hangi neden ile alındığını belirtmeniz gerekiyor.
Rapor;
  • İş Kazası
  • Hastalık
  • Doğum

Hallerinden hangisi nedeniyle alındıysa onu seçip, rapor ara butonunu tıklıyoruz.

işveren rapor girişi 2 - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

işveren rapor girişi

 

Daha sonra, yukarıda ki ekran ile karşılaşacağız. Bu ekranda, en sol da bulunan seç kutucuğunu işaretleyip, detay görüntüle butonuna tıklayacağız.  Daha sonra karşımıza gelen ekranda, ilgili rapor tarihlerini seçip, onay butonunu tıklayarak işlemimizi sonlandıracağız.

işveren rapor girişi 3 - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

işveren rapor girişi

 

Burada işverenler olarak dikkat etmeniz gereken husus, rapor baslangıç ve bitiş tarihlerinin dikkat edilmesidir. Eğer tarihler de hata yaparsanız raporu onaylamanız mümkün değildir. Hatalı tarih bildiriminde sürekli seçtiginiz tarih, rapor bitis tarihinden sonra olamaz! şeklinde hata mesajı alırsınız.

işveren rapor girişi 4 - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

işveren rapor girişi

  1. Kimlik No’ya göre rapor arama: Eğer rapor girişi yapacağınız personelin kim olduğunu biliyorsanız şayet, kişinin T.C. kimlik numarasını girerek işlemi yapabilirsiniz.
  2. Tarihe göre rapor arama: Eğer ki herhangi bir rapor girişiniz yok ama rutin kontrollerinizden birini yapmak istiyorsunuz, bu zaman bir tarih aralığı seçerek girişinin yapmadığınız raporu görebilirsiniz.
  3. işveren iletişim bilgileri: Bu menüye girdiğiniz de sizden SGK sizden iletişim bilgilerinizi isteyecek. Burada size sıkıntı doğuracak bir durum yok. Özellikle güncel mail adresinizi verin. Olası bir istirahat durumunda işçinin size bildirim yapmasını bekleme durumunuz ortadan kalkar, bu şekilde raporların daha sağlıklı bir şekilde kontrolünü sağlarsınız.
  4. Onaylı Raporlar: Bu menüden bu zamana kadar doğru bir şekilde sisteme girişini gerçekleştirdiğiniz raporları görebilirsiniz.

 

İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

round black.svg?mailpoet version=3.74 - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?
mailbox@3x - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

Hey merhaba 1f44b - İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

Her hafta, gelen kutunuza harika içerikler almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Cevap yok

Cevap