İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

Bilindiği gibi artık sigortalılara hastalık,rahatsızlık ve kaza hallerinde verilen ve kağıt ortamında Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilen iş görememezlik ( istirahat ) raporlarını artık e-ödenek uygulaması ile internet ortamında kuruma gönderiyoruz.

 

İşveren Rapor girişi nasıl yapılır?

İlk önce www.sgk.gov.tr adresine girdikten sonra sırasıyla aşağıdakileri tıklıyoruz.

  • E-SGK
  • Çalışmadığına dair bildirim girişi

Ardından karşımıza gelen ekran da, her zaman kullandığımız işveren kullanıcı kodu ve şifremizi girerek sisteme giriş yapıyoruz.

 

İşveren rapor girişi

İşveren rapor girişi

 
Sisteme giriş yaptıktan sonra üstteki resimde de belli olduğu gibi kırmızı ile işaretlediğimiz menüden tüm işlemi yapabiliyoruz.
işveren rapor girişi

işveren rapor girişi

İlgili işçinin T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra, vaka bölümünden raporun hangi neden ile alındığını belirtmeniz gerekiyor.
Rapor;
  • İş Kazası
  • Hastalık
  • Analık

Hallerinden hangisi nedeniyle alındıysa onu seçip, rapor ara butonunu tıklıyoruz.

işveren rapor girişi

işveren rapor girişi

 

Daha sonra, yukarıda ki ekran ile karşılaşacağız. Bu ekranda, en sol da bulunan seç kutucuğunu işaretleyip, detay görüntüle butonuna tıklayacağız.

Daha sonra karşımıza gelen ekranda, ilgili rapor tarihlerini seçip, onay butonunu tıklayarak işlemimizi sonlandıracağız.

işveren rapor girişi

işveren rapor girişi

 

Burada işverenler olarak dikkat etmeniz gereken husus, rapor baslangıç ve bitiş tarihlerinin dikkat edilmesidir. Eğer tarihler de hata yaparsanız raporu onaylamanız mümkün değildir. Hatalı tarih bildiriminde sürekli Sectiginiz Tarih, Rapor Bitis Tarihinden Sonra Olamaz! ya da sonra olamaz şeklinde hata mesajı alırsınız.

işveren rapor girişi

işveren rapor girişi

  1. Kimlik No’ya göre rapor arama: Eğer rapor girişi yapacağınız personelin kim olduğunu biliyorsanız şayet, kişinin T.C. kimlik numarasını girerek işlemi yapabilirsiniz.
  2. Tarihe göre rapor arama: Eğer ki herhangi bir rapor girişiniz yok ama rutin kontrollerinizden birini yapmak istiyorsunuz, bu zaman bir tarih aralığı seçerek girişinin yapmadığınız raporu görebilirsiniz.
  3. işveren iletişim bilgileri: Bu menüye girdiğiniz de sizden SGK sizden iletişim bilgilerinizi isteyecek. Burada size sıkıntı doğuracak bir durum yok. Özellikle güncel mail adresinizi verin. Olası bir istirahat durumunda işçinin size bildirim yapmasını bekleme durumunuz ortadan kalkar, bu şekilde raporların daha sağlıklı bir şekilde kontrolünü sağlarsınız.
  4. Onaylı Raporlar: Bu menüden bu zamana kadar doğru bir şekilde sisteme girişini gerçekleştirdiğiniz raporları görebilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu Elektronik Rapor Girişi için TIKLAYINIZ.

 

İşveren rapor girişi nasıl yapılır?

Cevap

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. DMCA.com Protection Status