Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun!

asker 1489041403 300x192 - Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun!

Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun

Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun

Soru: Merhaba, ben geçen sene askerlik nedeniyle iş yerimden ayrıldım ve işsizlik maaşına başvuruda bulundum. İşsizlik maaşı bağlandıktan sonra, askere gittim. İşsizlik maaşı her ay düzenli olarak hesabıma yattı. Askerden geldim ve şuan İşkur tarafıma ödenen işsizlik maaşının faizi ile birlikte geri ödenmesini talep ediyor. Ne yapmalıyım? Bu dertten nasıl kurtulabilirim? Bu duruma itiraz etme şansım var mı? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, iyi günler.

Cevap:

Merhabalar,

Askerlik ve işsizlik maaşı ile ilgili bilgileri daha önce ” askerden sonra işsizlik maaşı alabilir miyim? ” başlıklı yazımız da sizler ile paylaşmıştık.

Değerli okurumuz, bir vatandaşın sağlıklı bir şekilde işsizlik maaşından faydalanabilmesi için kanunen çalışmaya hazır olması gerekmektedir. Doğal olarak siz vatani görevinizi yerine getirirken çalışma şansınız olmadığı için mevcut hükümler gereği işsizlik maaşınızdan faydalanamazsınız. Normal şartlar da askere giderken, işsizlik maaşınızı durdurmanız gerekmekteydi.

İşkur’un şuan tarafınıza uyguladığı uygulama ne yazık ki prosedür gereği olması gerekendir. Bu duruma herhangi bir itiraz da bulunamazsınız. İşkur’un tarafınıza askerde olduğunuz dönemlerde ödemiş olduğu işsizlik maaşını kendilerine ödeyip, askerden sonra ” yasal hakkınız” olan başvuru işlemlerini tekrardan başlatabilirsiniz. Bunların dışında şuan için ne yazık ki yapılabilecek herhangi bir şey bulunmamakta.

Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun

 

round black.svg?mailpoet version=3.74 - Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun!
mailbox@3x - Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun!

Hey merhaba 1f44b - Askere giderken işsizlik maaşınızı durdurun!

Her hafta, gelen kutunuza harika içerikler almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Cevap