noyorumlar

SGK ödemeleri artık PTT’den yapacak

SGK ödemeleri artık PTT’den yapacak

Sosyal Güvenlik Kurumu 27.07.2017 tarihli duyurusu ile, Ziraat Bankası aracılığıyla sigortalı ve hak sahiplerine ödenen bir takım ödemelerin her ayın 8 ila 14 arasında yapılmasının sonlandırıldığını ve artık bu ödemelerin günlük olarak PTT aracılığı ile yapılacağını belirtmiştir. Bu durumda, artık raporlu olunan günlerin ödemeleri PTT aracılığıyla sigortalılara yapılacak.

Hangi ödemeler PTT tarafından yapılacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan duyuruda, sigortalı ve hak sahiplerine yapılan

  • Geçici iş göremezlik (Rapor Parası),
  • Şahıs tıbbi malzemeleri,
  • Emzirme yardımı,
  • Şahıs sağlık yolluğu yardımı gibi bazı ödemeler,

Günlük olarak PTT işyerlerinden yapılacak olup hak sahibinden herhangi bir masraf kesilemeyeceği ve ödemelerin 20.07.2017 tarihi itibarı ile başlayacağı belirtilmiştir.

Herhangi bir gün sınırlaması yok.

20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren PTT iş yerlerinden mesai saatleri içerisinde T.C. kimlik numarası üzerinden ödeme gününden itibaren 2 (iki) aylık sürede iş günü sınırlaması olmaksızın ödenecek.

2 ay içerisinde paranızı tahsil edebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak olan ödemeleri herhangi bir PTT şubesi aracılığıyla iki ay içerisinde tahsil edebilirsiniz. iki ay içerisinde tahsil edilmeyen ödenekler, PTT tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na geri iade edilecektir. İki aylık süre geçirildiği taktirde, Sosyal Güvenlik Kurumu ile irtibata geçerek, ödeneğinizin PTT’ye aktarımını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan duyuru aşağıdaki gibidir.

“Kurumumuz, tarafından sigortalı ve hak sahiplerine yapılan geçici iş göremezlik, şahıs tıbbi malzemeleri, emzirme yardımı, şahıs sağlık yolluğu yardımı gibi bazı ödemeleri her ayın 8 – 14 tarihleri aralığında, T.C. Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile yapılmaktaydı.

Kurumumuz ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi(PTT) arasında yapılan protokol gereği bu kapsamdaki ödemeler mesai saatleri içerisinde günlük olarak PTT işyerlerinden yapılacak olup, bu ödemelerden dolayı hak sahibinden herhangi bir komisyon ve masraf alınmayacaktır. Konu ile ilgili ödemeler protokol kapsamında 20/07/2017 tarihi itibariyle başlamıştır.

Bu itibarla, Kurumumuzdan sigortalı ve hak sahiplerine yapılacak olan (geçici iş göremezlik, şahıs tıbbi malzemeleri, emzirme yardımı, şahıs sağlık yolluğu yardımı vb.) ödemeler hak sahibinin başvurusu halinde PTT iş yerlerinden mesai saatleri içerisinde günlük olarak gerçekleştirilecektir.”

 

SGK ödemeleri artık PTT’den yapacak

Cevap yok

Cevap