İşyerinin devri durumunda işçi kıdem tazminatını isteyebilir mi?

İşçinin İş yerinin devri durumunda kıdem tazminatı hakkı var mıdır? Soru: Selam, İş yerimiz satılıyor, yani Temmuz ayından itibaren başka bir işveren ile çalışmaya başlayacağız. Bu durumda işçilerin yasal hakları nelerdir? İşverenimizden kıdem tazminatımızı talep edebilir miyiz? Yeni işveren ile çalışmak zorunda mıyız? Teşekkürler.         Cevap: Merhabalar, Konu ile ilgili, 4857 Sayılı İş Kanunu’nun 6. Madde’sinde; Madde 6 – İşyeri veya işyerinin bir bölümü hukukî bir işleme dayalı olarak başka birine devredildiğinde, devir tarihinde işyerinde veya bir bölümünde mevcut olan iş sözleşmeleri bütün hak ve borçları ile birlikte devralana geçer. Devralan işveren, işçinin hizmet süresinin esas alındığı haklarda, … Okumaya devam et İşyerinin devri durumunda işçi kıdem tazminatını isteyebilir mi?