İşveren Rapor Girişi

İşveren rapor girişi

İşveren rapor girişi

İşveren Rapor girişi

Bilindiği gibi artık sigortalılara hastalık,rahatsızlık ve kaza hallerinde verilen ve kağıt ortamında Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilen iş görememezlik ( istirahat ) raporlarını artık e-ödenek uygulaması ile internet ortamında kuruma gönderiyoruz.

 
Peki biz bu işlemi nasıl yapacağız?

 

İlk önce www.sgk.gov.tr adresine girdikten sonra sırasıyla aşağıdakileri tıklıyoruz.

  • E-SGK
  • Çalışmadığına dair bildirim girişi

Ardından karşımıza gelen ekran da, her zaman kullandığımız işveren kullanıcı kodu ve şifremizi girerek sisteme giriş yapıyoruz.


İşveren Rapor girişi

İşveren Rapor girişi

İşveren rapor girişi

İşveren rapor girişi

 
Sisteme giriş yaptıktan sonra üstteki resimde de belli olduğu gibi kırmızı ile işaretlediğimiz menüden tüm işlemi yapabiliyoruz.
 
  1. Kimlik No’ya göre rapor arama: Eğer rapor girişi yapacağınız personelin kim olduğunu biliyorsanız şayet, kişinin T.C. kimlik numarasını girerek işlemi yapabilirsiniz.
  2. Tarihe göre rapor arama: Eğer ki herhangi bir rapor girişiniz yok ama rutin kontrollerinizden birini yapmak istiyorsunuz, bu zaman bir tarih aralığı seçerek girişinin yapmadığınız raporu görebilirsiniz.
  3. işveren iletişim bilgileri: Bu menüye girdiğiniz de sizden SGK sizden iletişim bilgilerinizi isteyecek. Burada size sıkıntı doğuracak bir durum yok. Özellikle güncel mail adresinizi verin. Olası bir istirahat durumunda işçinin size bildirim yapmasını bekleme durumunuz ortadan kalkar, bu şekilde raporların daha sağlıklı bir şekilde kontrolünü sağlarsınız.
  4. Onaylı Raporlar: Bu menüden bu zamana kadar doğru bir şekilde sisteme girişini gerçekleştirdiğiniz raporları görebilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu Elektronik Rapor Girişi için TIKLAYINIZ.

 

Haber bültenimize abone olunBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

DMCA.com Protection Status
Tüm hakkı saklıdır..Çalışma Hayatı © 2015-2019 DMCA.com Protection Status Hakkımızda İletişim Gizlilik Politikası Site Haritası
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.